У библиотеци Љубиша Р. Ђенић у Чајетини, за чланове мреже - Библиотеке нашег окружења, одржана је креaтивна радионица - ПРАКТИКУМ ЗА КОРИШЋЕЊЕ НАЦИОНАЛНИХ ИНТЕРНЕТ ДОМЕНА .RS и .СРБ( са предлогом за уједначавање регистрације и адекватно коришћење поддомена у функцији приступа дигитализованим садржајима културе).

Интернет клуб  Србије подржава мере којима Министарство културе и информисања Сектор за развој дигиталне истраживачке инфраструктуре у области културе и уметности, сугерише даље кораке у процесу унифицирања и препознатљивости установа културе на претраживачима ( посебно предлог мера које се могу предузети за обезбеђење веће видљивости садржаја културе  на интернету).
Овом приликом позване су установе културе Златиборског, Моравичког, Колубарског и Рашког округа, као и чланови мреже „Библиотеке нашег окружења“.

У реализацији  ПРАКТИКУМА ЗА КОРИШЋЕЊЕ НАЦИОНАЛНИХ ИНТЕРНЕТ ДОМЕНА  .RS и .СРБ . учествовали су:

Др Дејан Масликовић,  помоћник министра, Министарство културе и информисања, Сектор за развој дигиталне инфраструктуре у области културе и уметности који је присутне упознао са активностима на дигитализацији у министартву, усвојеним стандардима дигитализације у библиотекама и плановима за године пред нама.

Мирко С.Марковић,из  Интернет клуба Србије, руководилац сектора за Библиотеке, архиве и музеје своје излаање је базирао на релацијама електронска пошта – национални интернет домени  и улога и могућности поддомена ...

Зоран Марковић, Интернет клуб Србије, руководилац сектора за техничку инфраструктуру и умрежавање обрадио је Инфраструктуру у реалном окружењу, Wi Fi могућности у култури, умрежавање унутар установе и на интернету

Дејан Живковић, STANco IST oвлашћени  регистар  националних  домена  Србије је своје излагање усресреди на три правца:

- ДОМЕНИ : екстензије, како изабрати име, шта треба а шта не треба стављати у име и сл.
- РЕГИСТРАЦИЈА ДОМЕНА, ко и како региструје домене и зашто је то ВАЖНО.
- ХОСТИНГ; тајне и замке