Библиотека града Београда обележила је у среду, 17. јануара 2018. године, 87 година постојања. Том приликом додељене су награде „Марија Илић Агапова” – за најбољег библиотекара града Београда, „Глигорије Возаровић” – за најбољег издавача и награда за најчитанију књигу страног аутора, као и награда „Читалац године”.

Посетиоцима, међу којима су били амбасадори више земаља, представници републичких и градских власти, издавачи, писци, професори универзитета, угледни библиотекари, представљени су најважнији резултати Библиотеке у протеклој години. Награда која носи име оснивача Библиотеке града Београда, Марије Илић Агапове, додељена је др Татјани Брзуловић Станисављевић, библиотекару саветнику, начелнику Сектора набавке и обраде Универзитетске библиотеке „Светозар Марковић” у Београду.

Награда „Глигорије Возаровић” за најбољег издавача у 2017. години додељена је Издавачкој кући „Православна реч” из Новог Сада, поводом 25 година њеног постојања, а за изванредне резултате постигнуте у последњих четврт века.

Према подацима из мреже Библиотеке града Београда најчитанија књига страног аутора у 2017. години јесте роман „Жена црвене косе” турског књижевника Орхана Памука у издању Издавачког предузећа „Геопоетика”.

Награда „Читалац године” у категорији деце до 14 година припала је једанаестогодишњем Александру Пејчиновићу (Нови Београд), а читалац године 2017. у категорији одраслих је Владимир Томић (Стари град).

Посетиоцима се обратила директорка Библиотеке града Београда Јасмина Нинков истакавши најзначајнија остварења Библиотеке у 2017. години, као и Ивона Јевтић, градска секретарка за културу.

У музичком делу програма наступао је гудачки квартет Black & White.