VIDIКрајем августа 2017. године у Градској библиотеци Суботица успешно су одржане четири дечје радионице под називом - С књигом, музиком и плесом по свету. Њих је библиотека организовала и реализовала у сарадњи с Плесним студијом - Лариса. На свакој радионици је по двадесеторо основношколаца посредством писане речи, музике и покрета путовало до неке земље или континента, упознавало најлепше и најзанимљивије елементе културе различитих народа: Индијанаца, Шпанаца, Мађара, Хрвата и Срба. Радионице су биле интерактивне и интердисциплинарне те су деца слушала изабрану поезију, бајке и приче на изворним језицима и у преводу и учила кораке народних и савремених плесова уз пратњу одговарајуће музике.