види овдеДан града обележен је у Народној библиотеци Ужице отварањем изложбе - Чудесни Андрић (1892-2017) поводом 125 година од рођења нашег јединог нобеловца и промоцијом романа "Кару" Стојана Стива Тешића. Ексклузивно, у издању Народне библиотеке Ужице, први пут објављен на српском језику, роман оскаровца Стива Тешића, представљен је ужичкој публици у Сали Читалишта. Роман је после 35 издања на 6 различитих језика коначно доступан на нашем језику а најзаслужније за остварење тог издавачког подухвата су библиотекарке Народне библиотеке Ужице Биљана Ристовић, Гордана Бацотић и Душица Мурић која је говорила на промоцији књиге. Татјана Милосављевић је превела а др Лена Петровић написала рецензију....