У холу Народне библиотеке Крушевац поново је постављена изложба - Овде је некада била. Изложба је први пут постављена 2015. године у новембру, када је била 100-годишњица Шкотске женске болнице у Крушевцу. Шкотска женска болница, предвођена докторком Елси Инглис, била је у Крушевцу од новембра 1915. године до фебруара 1916. године. Разлог за поновно постављање изложбе била је посета Крушевцу, рођака, чланова организације Удружње наследника шкотских болничарки. Ове јесени, група од 16 Шкотланђана, обишла је градове, којим се се кретале шкотске хуманитарке давне 1915-1916. године. У Народном музеју Крушевац приређен је програм. Друштво за српски језик – подружница Крушевац организовало је и писање радова на ову тему. Прочитани су најбољи радови на српском и на енглеском језику.