ВИДИ ОВДЕУз подршку љубитеља писане речи, у Осечини је отворена јесења програмска сезона културних дешавања у Библиотеци. За ову прилику угостили смо водеће представнике српске лингвистике академика Предрага Пипера и професора Срету Танасића. Повод за окупљање било је представљање две књиге непроцењиво значајне Колекције "Одговори", „Живот језика“ и „Разумевање језика“ Милоша Јевтића. Издавач готово свих књига породице колекције „Одговори“ Милоша Јевтића је професор књижевности г. Милан Тасић, директор - Београдске књиге",са којим се г. Јевтић често посаветује у вези са избором саговорника. Тим поводом г. Тасић је био наш гост и бесдио публици. На крају програма Виктор Лазић, директор Музеја књиге даровао је нашој Библиотеци дар у књигама. Разговор о језику, о темама које треба да занимају сваког човека који мисли о језику и који сматра да је језик одлика народа уз научнике међународног угледа и најбоље српске лингвисте доприонео је да јесењу сезону започнемо на најквалитетнији могући начин.