Библиотека града Београда потписала је споразум о сарадњи са Централном библиотеком Кине. Споразум је потписан у Скупштини града Београда, у присуству градоначелника Београда и Пекинга, у оквиру манифестације„Дани Пекинга у Београдуˮ и он предвиђа подстицање сарадње низом активности: - Размене запослених у библиотеци; Промоцију библиотека, њихових фондова и културе њихових земаља кроз различите културне програме (изложбе, предавања, представљања књига итд), публикације, семинаре и друге активности; Узајамно снабдевање фондова књигама и другом грађом путем међубиблиотечке размене, формирање посебних читаоница или специјализованих полица за књиге;Заједничко учествовање у међународним пројектима који су од обостраног интереса.
Гости из Кине поклонили су Библиотеци града Београда 200 репрезентативних књига о кинеској култури, уметности и цивилизацији на енглеском и кинеском језику, чиме је омогућено стварање посебног фонда у оквиру Библиотеке, намењеног свим нашим суграђанима који желе да боље упознају најмногољуднију земљу света.