У месецу када се обележава дан градске библиотеке, у Неготинској гимназији одржано је предавање: "Како се пише семинарски и дипломски рад". Презентацијом "на лицу места", ученици су упознати са основним правилима и техником академског писања.

Предавач је била Сузана Сиротовић, библиотекар на одељењу за одрасле библиотеке "Доситеј Новаковић" из Неготина.
Урађена је анкета "О читању, читалачким навикама, коришћењу и начину набавке књига". Такође, дати су предлози о програмима, предавањима и трибинама који су занимљиви овој читалачкој публици.

Ово је још један од лепих примера иновативности библиотечког комуницирања са кориснцима, када библиотека "иде на ноге" својим корисницима, да би они посету што пре узвратили коришћењем стечених знања и вештина.