Трећа конвенција INELI Balkans (International Network of Emerging Library Innovators / Balkan region), одржана је почетком септембра у Атини, Грчка. Овом конвенцијом службено је завршен трогодишњи пројекат INELI Balkans, који је уз финансијску подршку организације Bill & Melinda Gates Foundation покренула 2014. године грчка непрофитна организација Future Library. INELI Balkans мрежу представљају библиотекари из 11 земаља са простора Балкана, а Србију су представљали чланови наше мреже: Јасмина Нинков и Маријан Маринковић из Библиотеке града Београда, Беба Поповић из Народне библиотеке у Пожаревцу, Даниела Скоковић из Народне библиотеке у Пожеги и Весна Црнковић из јагодинске Народне библиотеке.Специјални гост Конвенције је била Дебора Џејкобс, директорка организације Global Library.
Библиотекарима иноваторима су свечано уручени сертификати о успешно завршеној едукацији за иновативног лидера у библиотекарству.Пројекат INELI Balkans је покренут са циљем развоја иновативних идеја и креативности, стварања партнерстава међу библиотекама, јачања сарадње међу библиотекарима са подручја Балкана и стварања одрживе мреже библиотекара-иноватора која ће подстицати даљу сарадњу, иновацију, е-учење и експериментисање са новим идејама.