U biblioteci Ljubiša R. Đenić u Čajetini, za članove mreže - Biblioteke našeg okruženja, održana je kreativna radionica - PRAКTIКUM ZA КORIŠĆENJE NACIONALNIH INTERNET DOMENA .RS i .SRB( sa predlogom za ujednačavanje registracije i adekvatno korišćenje poddomena u funkciji pristupa digitalizovanim sadržajima kulture).

Internet klub  Srbije podržava mere kojima Ministarstvo kulture i informisanja Sektor za razvoj digitalne istraživačke infrastrukture u oblasti kulture i umetnosti, sugeriše dalje korake u procesu unificiranja i prepoznatljivosti ustanova kulture na pretraživačima ( posebno predlog mera koje se mogu preduzeti za obezbeđenje veće vidljivosti sadržaja kulture  na internetu).
Ovom prilikom pozvane su ustanove kulture Zlatiborskog, Moravičkog, Кolubarskog i Raškog okruga, kao i članovi mreže „Biblioteke našeg okruženja“.

U realizaciji  PRAКTIКUMA ZA КORIŠĆENJE NACIONALNIH INTERNET DOMENA  .RS i .SRB . učestvovali su:

Dr Dejan Masliković,  pomoćnik ministra, Ministarstvo kulture i informisanja, Sektor za razvoj digitalne infrastrukture u oblasti kulture i umetnosti koji je prisutne upoznao sa aktivnostima na digitalizaciji u ministartvu, usvojenim standardima digitalizacije u bibliotekama i planovima za godine pred nama.

Mirko S.Marković,iz  Internet kluba Srbije, rukovodilac sektora za Biblioteke, arhive i muzeje svoje izlaanje je bazirao na relacijama elektronska pošta – nacionalni internet domeni  i uloga i mogućnosti poddomena ...
Zoran Marković, Internet klub Srbije, rukovodilac sektora za tehničku infrastrukturu i umrežavanje obradio je Infrastrukturu u realnom okruženju, Wi Fi mogućnosti u kulturi, umrežavanje unutar ustanove i na internetu

Dejan Živković, STANco IST ovlašćeni  registar  nacionalnih  domena  Srbije je svoje izlaganje usresredi na tri pravca:

- DOMENI : ekstenzije, kako izabrati ime, šta treba a šta ne treba stavljati u ime i sl.
- REGISTRACIJA DOMENA, ko i kako registruje domene i zašto je to VAŽNO.
- HOSTING; tajne i zamke