Ministarstvo kulture i informisanja, drugi put zaredom, organizovalo je konferenciju - - Kultura i IT sektor u Domu Narodne skupstine,

Predstavnici ustanova kulture i kompanija iz IT sektora su, nakon prve održane konferencije, uspostavili kontakte koji su rezultirali zajedničkim projektima. Konferencija je obuhvatila teme koje su od ključnog značaja za razvoj kulture u danasnjem vremenu: kultura u digitalnom okruženju (3D skeniranje/mapiranje, virtuelna realnost, proširena realnost; digitalni servisi ustanova kulture; klaud sistemi; veb arhiviranje), kao primer kolaboracije ustanova kulture i IT sektora koje za cilj imaju predstavljanje kulturnog nasleđa i savremenog stvaralastva kroz savremene tehnologije. Drago nam je što su blok Klaud sistemi predstavili Telekom Srbija A.D. – INternet klub iz Ljiga.