U Biblioteci u Kostolcu, Odeljenju Narodne biblioteke "Ilija M Petrović" - Požarevac, predstavljena je Kostolčanima knjiga - Duhovi zabranjenog grada: Demistifikacija pada Kineskog carstva. Uz studioznu prezentaciju, autor je predstavio svoj put u Kinu i deo iz velike kineske istorije koji je njemu najviše privukao pažnju, a koji je opisao u svojoj knjizi. Zašto je Kina bila toliko naprednija u odnosu na ostale civilizacije? Zašto ona to prestaje da bude polovinom 19. veka? U kom trenutku je Kina prestala da bude naprednija od drugih civilizacija? Koliko je trgovina opijumom imala uticaja na njenu propast? Koliki je bio uticaj engleske imperije i porodice Rotšild na političke i ekonomske prilike u Kini? Ko je bila Sung Mejling, žena koja je živela kroz tri veka? Jedno veoma posećeno i edukativno književno veče, koje je proteklo u razgovoru o ovim temama.