Prvi muzejski teatar kod nas, gostovao je u biblioteci u Osečini.

Kroz životnu ispovest kneginje Ljubice Obrenović, naša publika je bila  prilici da na upečatljiv način upozna prvu vladarku obnovljene Srbije, čuje činjenice o najznačajnijim događajima iz vremena kneza Miloša Obrenovića, sazna detalje o odnosu kneza Miloša i kneginje Ljubicei brojne zanimljivosti iz njihovog privatnog života.
"Miloš i ja smo često menjali mesto stanovanja, prvo smo živeli u Brusnici, u zajedničkom domu Obrenovića. Posle propasti Prvog ustanka, Miloš je sagradio dom za njega, mene i decu u Crnući, u mestu udaljenom od puta i od svake opasnosti u šumovitom predelu. Nakon Drugog ustanka, dolazi do stvaranja dvojne srpsko-turske uprave, Miloš se proglašava za kneza i mi prelazimo da živimo u Kragujevac, koji tada, 1818. godine, postaje njegova prestonica i stoji nasuprot Beogradu u kome stoluje vezir. U Kragujevcu je Miloš sagradio dvore za njega, mene i decu. Ja sam sa decom živela u Šarenom konaku, a leto bi provodili u Trmbasu, u kneževom letnjikovcu...“ (deo iz monodrame „Na kafi kod kneginje Ljubice“)

Monodramu "Na kafi kod kneginje Ljubice" izvela je Nataša Popovska, viši kustos Muzeja grada Beograda, autor teksta i scenarija.